Zapoczątkowany niniejszym wpisem cykl „Wieść częstochowska niesie” według autorskiego zamierzenia ma być serią krótkich prasówek, w których niżej podpisany zbierać będzie (według własnego widzimisię) po kilka świeżych newsów dotyczących Częstochowy i okolic, by następnie „przepuszczać je przez filtr osobistej wrażliwości” i ostatecznie wydalać w postaci odautorskich komentarzy. Zaczynamy!

Jasna Góra pokutuje za grzechy Polaków

wieść częstochowska niesie

źródło: czestochowa.wyborcza.pl

Wygląda na to, że najbliższy weekend w Częstochowie upłynie nam pod znakiem pokutnego samobiczowania się. I nie, nie mam tu na myśli targów gadżetów erotycznych. Chodzi o modlitwę pokutną, która ma się odbyć na Jasnej Górze. Na świeczniku mają figurować: aborcjoniści, pijacy i zawistnicy, czyli w skrócie – jakieś 99,9% polskiego społeczeństwa. Osobiście inicjatywę popieram (choć pewnie się nie wybiorę), jednocześnie niecierpliwie wyczekuję zorganizowania kolejnej modlitwy pokutnej, tym razem za grzechy: kupczenia sakramentami, hipokryzji i – co najistotniejsze – za grzech lewactwa. Tymczasem wznoszę toast za to, by w sobotę wszystko przebiegło bez żadnych problemów.


Częstochowscy kapitaliści mają przekopane

Wieść częstochowska niesie

(źródło: dziennikzachodni.pl/wiadomosci/czestochowa)

Kiepska sytuacja na lokalnym rynku pracy zmusza częstochowian do przebranżawiania się. Magistrzy kierunków humanistycznych lądują w Kejefsi i innych Macdonaldach, fryzjerzy w swoich salonach zakładają hodowle konopi indyjskiej, ktoś inny znów z braku sensownego zajęcia przeobraża własne „M” w nielegalną fabrykę tytoniu. No a krawcowe, jak widać na załączonym obrazku, „dopalają” sobie do najniższej krajowej sprzedażą dopalaczy.


Wieść częstochowska niesie, że zęby nie trawa…

Wieść częstochowska niesie

(źródło: wczestochowie.pl)

(Przy okazji załatwił swoim dwóm ziomkom mandaty za picie i palenie w miejscu zabronionym. Taki to był ladaco z naszego antagonisty).

Jak donoszą dziennikarze WCzestochowie.pl mężczyzna miał we krwi ponad dwa promile alkoholu, a więc trudno jednoznacznie orzec, czy było to pobicie, czy wypadek podczas walki z grawitacją. Tak czy inaczej był to dobry dzień, zarówno dla kasy częstochowskiej policji (w końcu funkcjonariusze upiekli kilka pieczeni na jednym ogniu), jak i dla któregoś z lokalnych stomatologów, który już wkrótce może spodziewać się dobrze płatnego zlecenia.


Na koniec tego wydania „Wieść częstochowska niesie” mały smaczek polonistyczny, znaleziony w trakcie poszukiwań materiału do niniejszego wpisu:

Wieść częstochowska niesie, jakoby dziennikarze telewizji Orion lepiej prezentowali się w studio niż przy klawiaturze.

Wieść częstochowska niesie, jakoby dziennikarze telewizji Orion lepiej prezentowali się w studio niż przy klawiaturze.

Zobaczcie także drugą odsłonę cyklu „Wieść częstochowska niesie„, gdzie między innymi o przebiegu Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze.